Shimazu Printing Co., Ltd.

 

 

Chcąc wyróżnić się na rynku poligraficznym, poszukiwaliśmy sposobów na świadczenie naszym klientom usług o wysokiej wartości dodanej oraz możliwości tworzenia nowych segmentów rynku. Duży wpływ na nasze postępowanie miał również fakt, że będziemy pierwszą firmą poligraficzną w Japonii korzystającą z urządzenia JETvarnish3D.

„W coraz bardziej zdominowanych przez wysoką technologię czasach, konsumenci pragną pewnego rodzaju intymności w kontaktach z otaczającym ich światem”, a to właśnie oferuje urządzenie JETvarnish3D.

"JETvarnish3D dał nam nie tylko możliwość tłoczenia pięknych wzorów na folii, lecz również przyczynił się do osiągnięcia znaczącej wydajności produkcji".

Dzięki JETvarnish3D mieliśmy możliwość wprowadzenia na rynek oryginalnej marki produktów, którą nazwaliśmy „Premium High Touch” i która umożliwiła nam wyróżnienie się spośród innych firm poligraficznych, a tym samym zdobywanie nowych zamówień. Ponadto mogliśmy zastąpić poprzednie podejście sprzedażowe strategią sprzedaży opartej na wartościach dodanych, co wzmocniło motywację naszego personelu i ożywiło działalność firmy.

Nobuaki Shimazu

CEO and President: Nobuaki Shimazu

Firma Shimazu Printing, z siedzibą w regionie Niigata, oferuje nie tylko usługi poligraficzne obejmujące produkcję takich druków jak: ulotki, broszury i katalogi, lecz także różne usługi świadczone na zamówienie, do których należą produkty o wysokiej różnorodności, krótkim czasie realizacji oraz niewielkie serie. Dodatkowo proponuje klientom również nowe produkty idące z duchem czasu, takie jak SNS oraz e-booki, katalogi elektroniczne i kampanie promocyjne w sieci. Aby pozyskać nowych klientów i odróżnić się od konkurencji na silnie nasyconym rynku, Shimazu Printing świadczy usługi o wysokiej wartości dodanej, nieznajdujące się w ofercie innych firm, oraz dąży do realizacji innowacji biznesowych, dzięki którym za dziesięć lat będzie można z zaskoczeniem stwierdzić: „a przecież Shimazu Printing była kiedyś zwykłą firmą poligraficzną”.

Poszukując maszyny drukarskiej, która pozwoliłaby firmie Shimazu Printing wyróżnić się na tle konkurencji, dział sprzedaży Konica Minolta zasugerował zastosowanie modelu JETvarnish3D i zaprosił przedstawicieli firmy do salonu sprzedaży w Tokio, w celu zapoznania się z Jetvarnish 3D. Kiedy zobaczyłem ją w czasie pracy, ogromne wrażanie wywarły na mnie jej możliwości: nie tylko w zakresie bezpłytowych procesów lakierowania, dzięki którym możliwe jest idealne wykończenie 3D, lecz również w odniesieniu do procesów tłoczenia na nakładanej folii w połączeniu z opcją iFOI. Od dawna uważam, że „w coraz bardziej zdominowanych przez wysoką technologię czasach, konsumenci pragną pewnego rodzaju intymności w kontaktach z otaczającym ich światem”. Po zapoznaniu się z maszyną naprawdę poczułem, że jej producent może wprowadzić powyższe założenia w życie.

Dodatkowo zachwyciła mnie doskonała powtarzalność maszyny oraz zdałem sobie sprawę, że „prędkość drukowania oznacza, że maszyna JETvarnish3D może być wykorzystywana w procesach produkcji masowej”. Z racji tego, że Niigata jest obszarem słynącym z produkcji ryżu, w prefekturze tej działa również wiele wytwórni sake. Mając to na uwadze, stwierdziłem, że dzięki JETvarnish3D można zaproponować konsumentom nowe projekty etykiet na butelki sake. W dzisiejszych czasach powszechna stała się produkcja niewielkich serii sake, jednakże z punktu widzenia kosztów, trudno jest stworzyć oryginalne motywy graficzne na butelki nawet korzystając z procesu tłoczenia folią. Wykorzystanie JETvarnish3D stanowiłoby rozwiązanie tego problemu.

Ponadto fakt, że Shimazu Printing byłaby pierwszą firmą poligraficzną w Japonii, która wprowadziła do swojego parku maszynowego model JETvarnish3D, również stał się jednym z powodów, dla którego zdecydowaliśmy się na jego zakup. Shimazu Printing wielokrotnie przecierała szlaki jako wiodąca firma poligraficzna, stawiając czoła wyzwaniom poprzez wprowadzanie przełomowych innowacji. Idea działalności opartej na tworzeniu nowych produktów i segmentów rynku znacząco różni się od istniejących praktyk biznesowych i jest warta wszelkich starań ukierunkowanych na wyróżnienie się na tle innych firm. Co więcej, dodatkową korzyścią jest fakt, że model JETvarnish3D umożliwia pełne wykorzystanie 50-osobowego zespołu projektantów i 50-osobowego zespołu sprzedażowego firmy.

Firma wprowadziła na rynek oryginalną markę wydruków nazwaną „Premium High Touch”, mając na celu korzystanie z wewnętrznych zdolności projektowych, oraz proaktywnie uczestnicząc w różnych wydarzeniach, obejmujących wewnętrzne wystawy oraz targi skierowane do agencji reklamowych, projektantów i innych podmiotów w branży poligraficznej.

Próbki wyprodukowane za pomocą urządzenia JETvarnish3D dają firmie możliwość wyróżnienia się na tle innych firm poligraficznych i pozyskania nowych  zamówień. Zespół ds. sprzedaży oraz projektanci, promują opracowywanie nowych produktów poprzez składanie ofert klientom o specjalne charakterystyce działalności. Firma skutecznie zastąpiła pasywne podejście sprzedażowe strategią opartą na propozycjach ofertowych, co wzmocniło motywację załogi i ożywiło działalność firmy.

Inną korzyścią jest oferowanie przez JETvarnish3D niezliczonej liczby kombinacji w zakresie doboru papieru i projektów, co pozwala firmie na rozwijanie nowych działań biznesowych metodą niezliczonych prób i wyciągania wniosków. Wiele firm potrafi tworzyć piękne i interesujące produkty, lecz to, czy będą w stanie je sprzedać, zależy w dużej mierze od modelu biznesowego. Obecnie Shimazu Printing pracuje nad stworzeniem nowego modelu biznesowego, poprzez wypróbowywanie wszelkich możliwych do przedstawienia klientom zastosowań, takich jak: wizytówki, rozplanowanie sal weselnych, zaproszenia i opakowania, a także opracowanie produktów o wysokiej wartości dodanej. Zaledwie kilka miesięcy po wprowadzeniu do użytkowania maszyny JETvarnish3D, firma już odczuwa korzyści w postaci, między innymi, nowych klientów.

Firma założona w 1949 r. z siedzibą w Shibata-shi, prefektura Niigata. Shimazu Printing Group składa się z pięciu spółek poligraficznych, zatrudniających ogółem 300 osób. Wartość rocznej sprzedaży spółki wynosi 5,84 miliarda jenów.

sprzęt poligraficzny:

• 2x 8 kolorowa Komori
• 1x 8 kolorowa DIAMOND308R B1-
• 1x 8 kolorów RYOBI928P_LED_UV
• 1x 2 kolorowa Sakurai
• 1x 4 kolory RYOBI924P

  • Konica Polska
  • Jet Varnish 3D
  • 3DS