Chroma

 

 

Chroma uszlachetnienia druk z efektem WOW czyli pierwsze urządzenie JETVARNISH 3DS w Polsce

Kilka słów o firmie

Drukarnia Chroma obecna jest na polskim rynku od ponad 20 lat. Jako pierwsza firma w Polsce odważyła się przenieść tradycyjne usługi poligraficzne do świata online. Dzisiaj portal chromapl to największy w Polsce serwis internetowy oferujący możliwość szybkiego i prostego zamówienia profesjonalnych materiałów reklamowych – tysiące konfiguracji produktów drukowanych w dosłownie kilka kliknięć. Firma posiada 15 tys. m2 powierzchni i zatrudnia 250 pracowników. Zespół, który tworzy drukarnię Chroma wyróżnia duża odwaga biznesowa i chęć testowania nowoczesnych urządzeń i technologii. Firma ta wyznacza nowe standardy na rynku poligraficznym. To wysokiej klasy specjaliści od wprowadzania innowacji i nieszablonowego myślenia o druku.

Chroma szukała urządzenia, które sprawi, że drukowane materiały będą wzbudzać nie tylko zachwyt, ale i zdumienie klientów. Dużym wyzwaniem dla firmy było też sprostanie ciągle rosnącym wymaganiom branży reklamowej, która bezustannie szuka zaskakujących, niebanalnych rozwiązań. Jednym słowem Chroma potrzebowała urządzenia z efektem „WOW”. Z tego właśnie względu drukarnia zdecydowała się na współpracę z ekspertami Konica Minolta, którzy doradzili i zaproponowali zakup innowacyjnej maszyny JETVARNISH 3DS.

Rozwiązanie

Drukarnia internetowa Chroma jako pierwsza w Polsce, a jako druga w Europie może teraz zaoferować klientom niespotykane do tej pory cyfrowe uszlachetnienie druku foliami metalicznymi. Jest to możliwe dzięki decyzji o zainwestowaniu w maszynę JETVARNISH 3DS. Od momentu tego zakupu Chroma zaskakuje swoich klientów nie tylko złotymi dodatkami np. na wizytówce czy zaproszeniu, ale może zaoferować też zdobienie wydruku wykorzystując lakier uv 3d o różnym stopniu wypukłości. To kompletna nowość na polskim rynku poligraficznym.

Materiały drukowane w technologii 3DS przyciągają wzrok, zachwycają i wzbudzają ogromne zainteresowanie. Nie powinno teraz już nikogo dziwić, dlaczego rodzaj lakieru, z jakiego korzysta JETVARNISH 3DS, nazywa się lakierem sensorycznym. Od kiedy mamy to urządzenie na naszym pokładzie, oferujemy nową jakość: stylowe zdobienia, element zaskoczenia i wydruki, na które nasi klienci czekają z niecierpliwością. Oferta trafia również do klienta Premium, dla którego najważniejszy jest wygląd jego materiałów drukowanych. Dzięki możliwości uszlachetnienia druku jesteśmy znów przed konkurencją – mówi Andrzej Nowak, Manager ds. Badań i Rozwoju w drukarni internetowej Chroma.

Jakie jeszcze zalety posiada JETVARNISH 3DS?

JETVARNISH 3DS to urządzenie, które zapewnia spektakularne wydruki bogate w walory dotykowe i jest kwintesencją nowej technologii oferowanej przez Konica Minolta. Od teraz wybiórcze lakierowanie wszystkich wydruków cyfrowych, uwypuklanie zaznaczonych obszarów, dodawanie efektów 3D jest w zasięgu każdej drukarni. Dzięki nowej formule lakieru oraz głowicom atramentowym Konica Minolta możesz tworzyć efekty 3D na laminowanych powierzchniach lub bezpośrednio w tonerze. Z kolei funkcja zmiennych danych daje możliwość pełnego dostosowania druku do własnych potrzeb i pozwala zmaksymalizować korzyści ze spersonalizowanych materiałów marketingowych.

JETVARNISH 3DS dostarcza w pełni cyfrowych rozwiązań, a Ty możesz przygotować materiały na żądanie, oszczędzając czas i pieniądze. Dlaczego JETVARNISH 3DS od Konica Minolta daje Ci przewagę nad konkurencją? Na to pytanie można odpowiedzieć w kilku słowach: wysoka wydajność, korzyści z cyfryzacji, atrament UV, oprogramowanie w pakiecie, zainstalowane kamery rejestrujące, powlekanie druku offsetowego i wydruków cyfrowych.

  • Konica Polska
  • Jet Varnish 3D
  • 3DS